Filozofie produktu

Smart toys for smart kids...Chytré hračky pro chytré děti

Firma Calafant vyrábí kvalitní propracované kartonové hračky, u kterých dbá na vysokou kvalitu výrobního materiálu (lepenky), který je robusní, ale zároveň lehký a pružný. Mnoho malých detailů na jednotlivých modelech odhaluje, jak velkou pozornost věnuje výrobce návrhu a vývoji každého modelu, a tak zajišťuje kvalitní a bezpečné hraní (žádné ostré hrany nebo špičaté věže).

Nabízeny jsou modely s různým stupněm obtížnosti. Hračky jsou vhodné pro děti od 3 let.

Ocenění

Ocenění Popis
V roce 2006 získal Calafant na mezinárodním veletrhu v Norimberku cenu "ToyAwards" v kategorii "kreativita".
Asociace pro hračky a hry v Německu udělila Calafantu ocenění "spiel gut".
V roce 2008 získal výrobek Vila cenu "Toy of the Year" udělovanou magazínem "Family Fun" (jeden z nejrozšířenějších časopisů o rodičovství a rodinné zábavě v USA).
V roce 2011 byla v Anglii výrobku Robot udělena cena "top drawer London".

Jednoduché sestavení

Ke skládání nepotřebujete žádné lepidlo ani nůžky. Vše lze jednoduše složit pomocí ohýbání a zasouvání díky důmyslně použitému systému výrobce. Ilustrovaný manuál pro sestavení je součástí balení každé hračky.


Recyklace

Materiál je plně recyklovatelný, přispíváte tak k ochraně životního prostředí. Jakmile dítě vyroste nebo si s hračkou přestane hrát, je možné ji recyklovat místo toho, aby se hračka zahodila a odvezla na skládku (na rozdíl od mnoha plastových hraček, které na trhu převládají).